/ Přidal /   Aktuálně 0 comments

BLOG – červenec Pohledem Veroniky Szikorové

Červenec byl co se týče běhání v Čechách volnější, ale zato hodně našich svěřenců startovalo ve Francii a po dlouhé době jsme se opět představili i v Německu. Získali jsme nějaká vítězství i pěkná umístění v cizině. Nejdřív bych opět shrnula české dostihy a poté Německo a Francii.

Čechy

První české běhání proběhlo 5. července v Karlových Varech, kam jsme vezli pětici našich svěřenců. V prvním dostihu, trojce na 1400 metrů, se představila hned dvojice našich koní a to Mequinenza a Nachtswaermer. Nachtswaermer pěknou koncovkou u bariéry vybojoval druhé místo a Mequinenza s Agátou Čermákovou opět zůstaly na tabuli, když dokončily na čtvrtém místě. Ve druhém dostihu startovala Saigon Icon, která doběhla na pátém místě. Ve dvojkovém handicapu na 1600 metrů startoval Prince of Havana, kterému se povedlo po tuhém boji zvítězit a získal tak pro svého majitele první vítězství. V sedle Prince byla Pavlína Filipová. Poslední startující byla Party Star, která skončila na 4. místě.

18. července jsme do Velké Chuchle vezli 6 koní. V prvním dostihu, trojce na 1200 metrů, se představila Aniela, které se s Agátou Čermákovou podařilo hezkou koncovkou zvítězit. V Červencovém handicapu startoval Beau Massagot, který vybojoval hezké čtvrté místo. V Simsonově ceně startovala trojice našich klisen- Agneska, Solemeena a Muguruza. Agneska se po startu ujala vedení, ale po vytočení do cílové roviny začala slábnout. Krásný finiš pod Václavem Janáčkem předvedla Muguruza, která si tak při svém debutu doběhla pro jisté vítězství. Agneska se nakonec dokázala udržet na tabuli a doběhla na čtvrtém místě. Hezký finiš měla i Solemeena a nakonec z toho bylo šesté místo. Naší poslední svěřenkyní byla Dasa In, která se účastnila Ceny tříletých klisen. Té se ale nezadařilo a doběhla na jedenáctém místě.

Do Pardubic, ve kterých se běhalo 24. července jsme vezli pouze jednoho svěřence a tím byl Yank. Ten skoro celý dostih dostih odvodil a v cílové rovině hezky zabojoval a doběhl na druhém místě.

Naše poslední červencové běhání se uskutečnilo 26. v Karlových Varech, kde nás zastupoval Veakalto a Saigon Icon. Veakalto nenaplnil naše očekávání a doběhl na osmém místě, Saigon Icon finišovala na druhém místě.

Německo

19. července jsme vyrazili s dvojicí klisen Rabbit Havana a Red Dynamite do Berlína na závodiště Hoppegarten. Rabbit Havana startovala v dostihu na 1400 metrů o 6000 euro. Klisna cválala na druhém místě a po krásném finiši skončila pouze o hlavu druhá. Dařilo se i Red Dynamite, která v dostihu na 1800 metrů o necelých 9000 euro po klidném průběhu zabojovala a skočnila také druhá o 3/4 délky. Z Berlína jsme tak odjížděli spokojení a trochu smutní, že nás od vítězství dělily pouze malé kousky.

Francie

9. července jsme vyrazili do Longchamp, kde startoval Ramssio a Borsakov. Ramssio v dostihu class 2 na 3100 metrů pod Christophem Soumillonem doběhl na čtvrtém místě , Borsakov v amatérce na 1600 metrů také zaběhl dobře a vybojoval čtvrté místo.

Do Longchamp jsme se opět vydali 14., kdy běhal pouze Troizilet dostih o 40000 euro. Hřebec doběhl na dvanáctém místě.

Na mítink ve Vichy jsme vezli čtyři svěřence a to Risk Majora, Party Star, Isermana a Fort Templiera. Nejlépe si vedl Risk Major, který doběhl na pěkném třetím místě v class 3 dostihu na 1400 metrů. Party Star při svém prvním francouzském běhání dokončila na jedenáctém místě. Iserman v amatérce na 1600 metrů finišoval na čtvrtém místě a Fort Templier skočil na sedmém místě.

Mezitím, co jsme běhali ve Vichy, se druhá parta vydala do Longchamp. Radost nám udělala Rousse, která ve velmi těsném doběhu dokázala vybojovat čtvrté místo v quinté handicapu a vydělala tak přes 80000 korun. Has d’Emra skončil v poli poražených.

Dostihy v Čechách byly úspěšné, třikrát jsme vyhráli a ze čtrnácti startů jsme pouze třikrát nebyli na tabuli. Nyní máme na kontě 9 vítězství a v šampionátu se stále držíme na třetí pozici, přičemž naši svěřenci vydělali bezmála 700000 korun.
V srpnu se můžeme těšit na spoustu startů ve Francii, na další start Nagano Golda a dokonce i na první životní start našeho Matyáše, který bude 9. srpna v Karlových Varech v sedle klisny Saigon Icon.

Sdílet