/ Přidal /   Aktuálně 0 comments

Den otevřených dveří ZRUŠEN! Bude opět v roce 2021!

Mezi mnoha sportovními, kulturními a dalšími společenskými akcemi, které se letos na jaře nemohly kvůli šíření nákazy Covid-19 uskutečnit, je také Den otevřených dveří ve středisku Luka Racing. Kvůli vyhlášení nouzového stavu z 12. března se brány bošovických stájí tentokrát neotevřou. „Nedá se nic dělat. Měli jsme už stanovený termín na sobotu 28. března, ale události nás předstihly, což nás samozřejmě mrzí. Nakonec se posouvá také samotný začátek dostihové sezóny v České republice,“ litoval Václav Luka mladší. Trojnásobný šampión českých dostihových trenérů však má pro všechny milovníky koní i jednu dobrou zprávu: tradice dnů otevřených dveří letošním zásahem vyšší moci rozhodně nekončí. „Rádi bychom v příštím roce všechny návštěvníky a příznivce opět k nám pozvali,“ dodal.

Den otevřených dveří v Luka Racing se v posledních deseti letech stal nedílnou součástí jarních plánů nejen pro dostihové diváky a výletníky z jižních Čech, ale i pro fanoušky prakticky ze všech koutů republiky. V posledních letech našly cestu do Bošovic těsně před sezónou stovky návštěvníků. „Byli jsme mile překvapeni nejen jejich počtem, ale i tím, jak daleko k nám někteří jeli a jak se jim u nás líbilo. Loni dorazilo kolem pěti stovek lidí, což je až neuvěřitelné číslo,“ řekl Luka. Zájemci si mohli projít bošovické stáje a dozvědět se celou řadu zajímavostí o místních plnokrevnících. Zároveň pro ně byly připraveny ukázky tréninku, kování a také předvedení dostihových hvězd.

Příběhy z prvních deseti let existence bošovické dostihové stáje shrnuje nová kniha „Dostihové sny Václava Luky: Z jihočeské vesnice až před britskou královnu“, kterou si lze za 299 Kč + poštovné objednat na adrese www.cupto.cz. Fanoušci Luka Racing a návštěvníci Bošovic si mohou ukrátit čekání na další den otevřených dveří právě prostřednictvím této poutavé publikace.

Sdílet